Швеция без проблеми победи Иран с 3:1 в приятелски мач. Голямата звезда на "тре крунур" Златан Ибрахимович отново беше в центъра на вниманието.

В 11-ата минута нападателят на ПСЖ овладя топката пред наказателното поле и после я прокара между краката на защитник надясно за Зенгин. Последва центриране пред вратата и Ибрахимович с глава опъна мрежата зад гърба на стража на гостите Хагиджи за 1:0.

10 минути по-късно Златан свали с глава центриране отляво и от границата на вратарското поле непокритият Маркус Берг за втори път прониза мрежата - 2:0. В 24-ата минута Гранквист повали в пеналта иранеца Амири и съдията посочи "бялата точка". Капитанът  Жавад Некунам хладнокръвно реализира за 2:1. В 89-ата минута влезлият на мястото на Ибра Ола Тойвонен се възползва от отлично центриране на Себастиан Ларсон и с глава намери левия ъгъл за крайното 3:1. На 8 юни Швеция гостува на Норвегия в контрола.