Италия и Англия завършиха 1:1 в една от най-интересните приятелски срещи тази вечер. Както е известно, "скуадра адзура" е в нашата група Н на европейските квалификации. В събота завършихме2:2 в София с тима на Антонио Конте.

Спецът пусна Едер като титуляр като награда за изравнителния гол на „Васил Левски”. Мирко Валдифиори от Емполи пък направи дебют. Промени имаше и в състава на Трите лъва. Хари Кейн за първи път беше титуляр след головия дебют срещу Литва (4:0). Тио Уолкът пък не беше започвал отначало от септември 2013 г.

Първото положение за гол се откри пред Марко Пароло, който шутира силно, но вратарят на гостите Джо Харт изби зрелищно под напречната греда. После англичаните можеха да поведат, но гредата спаси Италия. Хари Кейн отклони с глава едно центриране на Делф към Уейн Рууни, който стреля от воле. Топката се отби от тревата и се удари в напречната греда зад Джанлуиджи Буфон.

В 29-ата минута Джорджо Киелини центрира отляво и оставеният непокрит Пеле с глава опъна мрежата за 1:0. След почивката играта се затвори и интересните положения бяха малко. Запомни се едно отлично спасяване на Харт, когато отрази шут на Едер.

Две резерви от Тотнъм - Андрос Таунзънд и Райън Мейсън, изработиха изравнителното попадение. В 79-ата минута Мейсън подаде на Таунзънд, който с изстрел по диагонала от 20-ина метра простреля безпомощния Буфон за 1:1.
„Адзурите” биха Трите лъва с 2:1 през лятото на Мондиала в Бразилия, но и двата отбора отпаднаха още в групата.

На 12 юни Италия гостува на Хърватия в много важна евроквалификация от нашата група. На Англия пък предстои контрола с Ейре на 7 юни.

Италия - Англия 1:1
1:0 Грациано Пеле (29), 1:1 Андрос Таунзенд (79)