Миньор (Перник) записа домакински успех с 1:0 над Вихрен (Сандански) в мач от 20 кръг на Югозападната „В“ група. Така „жълто-черните“ се доближиха на две точки от втория в класирането Пирин (Гоце Делчев), който направи 1:1 като домакин на Витоша (Бистрица).

Единственото попадение на мача в Перник падна още в петата минута. Даниел Стефанов се разписа с глава след центриране на Александър Александров. Така той вкара гол в трети пореден мач на Миньор. Перничани завършиха с човек по-малко заради червения картон на Бонев в 65-ата минута. Въпреки това домакините удържаха минималния си аванс.

Домакинското равенство остави Пирин (Гоце Делчев) на четири точки от лидера Оборище (Панагюрище), който спечели с 3:0 гостуването си на Беласица (Петрич). В 79-ата минута тимът от Гоце Делчев откри, след като Мурад Ибраим беше точен с глава след центриране на Румен Лапантов от корнер. В края на мача Ангел Стоянов изравни след грешка на защитата на домакините.