Полша изпусна в самия край победата при визитата си на Ейре в Дъблин. Съперниците завършиха 1:1 в мача си от група D на квалификациите за Евро 2016 във Франция.

Ирландците сгрешиха в отбрана в 26-ата минута, когато Славомир Пешко успя да се пребори с двама защитници и вкара красив гол за 0:1.

В 52-ата минута Роби Брейди бе близо до изравняването, но след негов удар топката срещна десния стълб на полската врата. Двадесет минути по-късно вратарят на гостите Фабиански отрази удар с глава на Роби Кийн.

В първата минута от добавеното време в мача след изпълнение на корнер топката попадна в Шейн Лонг, който отблизо успя да оформи крайното 1:1.

Въпреки равенството Полша запазва лидерската си позиция с 11 точки. Световният шампион Германия, победил рано с 2:0 при гостуването си на Грузия, е с 10 точки, колкото има и Шотландия. Ейре е на четвърто място с 8 точки.

Ейре - Полша 1:1
0:1 Славомир Пешко (26), 1:1 Шейн Лонг (90+1)