Капитанът на Ливърпул Стивън Джерард вкара два гола на „Анфилд” в благотворителен мач. Халфът на мърсисайдци избра свой отбор, който да се изправи срещу селекция на бившия му съотборник Джейми Карагър. Срещата приключи при резултат 2:2.

Тимът на Карагър поведе с 2:0 с попадения през първото полувреме на Марио Балотели и Дидие Дрогба. С две точно изпълнени от Джерард дузпи след това обаче отборът на "осмицата" се добра до равенство 2:2.

Дрогба вкара гол, след като бе изведен сам срещу противниковия вратар, а Балотели опъна мрежата с мощен удар от далечно разстояние.
След почивката атаката на отбора на Джерард бе водена от двама любимци на публиката на мърсисайдци - испанеца Фернандо Торес и уругваеца Луис Суарес.

Освен тях на терена се появиха Чаби Алонсо, Луис Гарсия и Пепе Рейна. Участия записаха още играчи като Тиери Анри, дуото от Челси Джон Тери и Дидие Дрогба, както и халфът на Уест Хем Кевин Нолан.