Ансамбълът по художествена гимнастика спечели сребърен медал във финала на 2 обръча и 3 чифта бухалки от Световната купа в Лисабон. Момичетата на Ина Ананиева се наредиха четвърти в многобоя.

На обръчи и бухалки днес Михаела Маевска, Ренета Камберова, Християна Тодорова, Цветелина Найденова и Цветелина Стоянова останаха втори със 17.650 точки, което е по-висок резултат от този в квалификациите.

След златото в многобоя Италия спечели и финала на обръчи и бухалки със 17.900 точки. Израел и Испания поделиха третото място с по 17.400.

Във финала на 5 ленти българките не участваха. Златният медал спечели Русия (18 050) пред Израел (17 100) и Япония (16 600).

В международния турнир участва новия ни ансамбъл девойки, който зае шесто място в квалификацията, а във финала на 5 топки раздели седмото място с Израел.