Българският ансамбъл за девойки завърши на седмо място на финала на международния турнир по художествена гимнастика, съпътстващ Световната купа в Лисабон (Португалия). На финала на изпълнението с пет топки българките допуснаха грешки и бяха оценени с 13.700 точки. Така България раздели седмото място с ансамбъла на Израел, който получи същата оценка. Победител стана Русия с 15.600 точки, а в призовата тройка са още Беларус с 15.500 точки и Испания с 15.200 точки.

Днес Световната купа завършва с финалите на отделните уреди при жени индивидуално и ансамбъл жени. България ще бъде представена от Мария Матева на обръч и бухалки и от ансамбъл жени на два обръча и три чифта бухалки. Надпреварата започва в 17.00 часа българско време и ще продължи до 20.30 часа.