Азербайджан спечели с 2:0 домакинството си на Малта и записа първа победа в нашата Група "H" от квалификациите за Евро 2016. Мачът в Баку беше дебют за новия национален селекционер на азерите Роберт Просинечки.

Успехът на домакините дойде след голове на Савид Хюсеинов и Дмитрий Назаров. Двубоят на стадион "Тофик Бахрамов" започна отлично за Азербайджан. Още в 4-ата минута Савид Хюсеинов откри резултата, след като засече с глава центриране на Алескеров - 1:0. Второто попадение за домакините падна в 92-ата минута. Крайното 2:0 оформи резервата Дмитрий Назаров.

След успеха Азербайджан е пети в нашата група с 3 точки, на 1 зад България. Малта остава на дъното с 1 точка, която измъкна при гостуването в София (1:1).