Девет гола видяха зрителите по време на двустранната игра на Черно море на стадион „Младост”, с която приключи седмицата в паузата на първенството.

Наставникът на варненци Никола Спасов раздели възпитаниците си на два отбора – „зелени” и „сини”, като по различни причини проверката пропуснаха Александър Чанович, Матиас Курьор и Георги Китанов. „Сините” започнаха по-активно контролата и пропуски в началото направиха Стенио и Бакари, като негов удар бе изчистен на голлинията от Стоичков. В 10-ата минута Бижев изведе отлично Венков , който откри резултата, а 6 минути по-късно Бижев покачи на 2:0 с плътен удар по земята.

В 20-ата минута, след голямо разбъркване Венков, който този път бе в ролята на ляв външен халф, стреля на два пъти, но топката не намери целта. „Сините” реагираха и в рамките само на 4 мин. възстановиха равенството. В 28-ата минута след груба грешка на младия страж Златев се разписа Бакари за 2:1, а в 32-ата Коконов се оказа най-съобразителен за 2:2.

Малко по-късно удари на Божилов и Бижев срещнаха гредите зад вратаря Николов. Веднага след почивката Венков се извиси над всички и с глава прати топката неспасяемо в мрежата за 3:2. Последваха две бързи попадения на Райков, след асистенции на Венков и Бижев, „зелените” дръпнаха напред с 5:2. В 68-ата минута Коконов намали разликата с хубав диагонален шут, а Живко Петков върна интригата след добавка. В последните минути отново Петков, Стенио и Бакари пропуснаха да изведат „синия” отбор поне до равенството и „зелените” се наложиха с 5:4.

Стартови състави:
Зелени": Злати Златев/46 Валери Вълев/,Слави Сталев,Михаил Венков,Живко Атанасов,Тони Стоичков,Даниел Георгиев,Марк Клок, Марчин Буркхардт,Вилиан Бижев,Георги Божилов, Симеон Райков.
Сини": Илия Николов,Стефан Станчев,Мамуту Кулибали,Кирил Котев,Стенио дос Сантос,Тодор Паланков,Себастиян Ернандес, Бакари,Иван Коконов,Петър Златинов,Живко Петков.