Исландия победи с 3:0 като гост Казахстан и продължава уверено към класиране за Европейското първенство през 2016 година. Островитяните събраха 12 точки в група „А”, колкото има и лидерът Чехия. Исландия обаче е с мач повече, а чехите излизат тази вечер срещу Латвия.

Ветеранът Ейдур Гудьонсен и Биркир Бярнасон на два пъти донесоха успеха на Исландия в Казахстан.  Воденият от Ларс Лагербак и Хеймир Халгримсон тим имаше пълно превъзходство на терена и логично стигна до успеха.

В 20-ата минута Гудмундсон пусна добър пас към Гудьонсен, който чукна технично топката покрай стража на Казасхтан. В 32-ата минута Гълфи Сигурдсон центрира от фаул, а Бярнасон с глава направи безпомощен вратаря на домакините Сиделников.

В даденото от рефера продължение Бярнасон вкара своя втори гол и оформи крайното 3:0.

Казахстан е на последно място в класирането на група „А” с 1 точка.