Австрия спечели с лекота визитата си в Лихтенщайн с 5:0 и продължава да удържа първото място в група G на европейските квалификации. Бундестимът има 13 точки. В 14-ата минута Мартин Харник направи двойно съз Златко Юнузович, който му върна с пета, нападателят нахлу на скорост в наказателното поле и технично прати топката в мрежата за 0:1. Секунди по-късно Марк Янко засече остро центриране на Марко Арнаутович за 0:2. В 32-ата минута вратарят на домакините Петер Йеле повали Юнузович в пеналта и гостите получиха дузпа. Дейвид Алаба обаче я пропусна. Звездата на Байерн се реваншира за гафа си и в 59-ата минута с далечен удар се разписа за 0:3. Четвърт час преди края на мача Юнузович направи 0:4, а в 90-ата Арнаутович оформи крайното 0:5.

В същото време Швеция победи Молдова с 2:0 в Кишинев и е втори във временното класиране с 9 точки. "Тре кронур" демонстрираха по-висока класа, но бяха улеснени и от грешки на домакините. Вратарят на Молдова Илие Чебану изчисти лошо топката право към Златан Ибрахимович, който реагира светкавично и с глава наказа опъна мрежата за 0:1. В 84-ата минута Болохан повали Форсберг в наказателното поле и съдията Иван Бебек от Хърватия побърза да посочи „бялата точка”. Ибрахимович изпълни хладнокръвно дузпата за 0:2. В 3-ата минута на добавеното време гостите останаха с човек по-малко на терена, след като Андреас Гранквист си изкара втори жълт и червен картон.