Дания обърна САЩ с 3:2 контролна среща, играна в Орхус. Нападателят на Волфсбург Никлас Бендтнер заби хеттрик и почти сам донесе успеха на „червения динамит”, който доминираше през целия мач.

„Янките” поведоха в 19-ата минута, когато Тимъти Чандлър центрира и топката стигна до Алтидор, който с чудесен удар с левия крак откри резултата. В 33-ата минута Никлас Бендтнер изравни необезпокояван след пас на Ласе Вибе.

След почивката двамата треньори направиха много смени, а САЩ поведе отново в 66-ата минута, когато Майкъл Брадли даде отличен пас за Алтидор, който пусна успоредно и Арон Йохансон направи бе точен за 1:2.

Бендтнер се възползва от грешка в отбраната на гостите и изравни в 83-ата минута за 2:2, а в добавеното време получи пас от Ериксен, за да оформи хеттрика си и крайното 3:2.