Волейболният шампион Марек Юнион-Ивкони е на победа от класирането на финал в Суперлигата. Тимът от Дупница спечели и второто си гостуване на Монтана в полуфиналната серия. Както и първата среща, втората се игра в Горна Малина и завърши след тайбрек – 3:2.

Монтана поведе в мача, след като спечели първата част с 27:25. Шампионите обаче обърнаха, след като взеха втория (25:16) и третия гейм (27:25) и поведоха с 2:1. В четвъртата част Марек поведе с 16:11 и след това имаше два мачбола при 24:22, но тимът на Георги Петков успя да обърне за 26:24, с което резултатът беше изравнен.

Станислав Величков реализира 19 точки за успеха Марек Юнион-Ивкони, а Борислав Апостолов добави 11 точки. Минчо Минчев завърши с 30 точки за Монтана.

Тимът от Дупница започна много силно тайбрека и поведе с 5:1, след което не допусна изненада и спечели с 15:10. Така Марек поведе с 2:0 в серията. Следващият мач между двата тима е на 28 март (събота) в Сливница.