Марек Юнион-Ивкони (Дупница) победи Монтана с 3:2 (25:14, 23:25, 25:19, 14:25, 16:14) в първи мач от полуфиналната серия. Шампионът на България вече има предимство в серията, в която се играе до три победи от пет мача. Вторият сблъсъке още утре, 24 март (вторник) отново от 17:30 ч. в спортната зала на Горна Малина, където монтанчани домакинстват поради липса на своя зала, отговаряща на изискванията на БФВ.

Най-оспорван беше петият гейм, в който Монтана имаше изключително предимство, като поведе с 14:12, но допусна драматичен обрат. Дупничани оцеляха след два мачбола на съперника. След а равенството 14:14 те отново се оказаха по-устойчиви  и затвориха гейма с 16:14, а с това записаха и крайната победа с 3:2.

С най-много точки за Марек завърши Станислав Величков - 18, а Михаел Манджуков добави 17. Най-резултатен за гостите беше Минчо Минчев с 23 точки.