Черно море спечели трудно срещу Ямбол в поредния кръг от Националната баскетболна лига. Носителят на Купата на България победи с 91:83 след трудно начало. Варненци изоставаха с 13 точки на почивката (42:55), но изиграха силно второ полувреме. Черно море продължава борбата за място в Топ 4, , като има 13 победи и 7 загуби, а Рилски спортист е с 12-6 и мач по-малко. В средата на третата четвърт домакините започнаха да топят разликата и изравниха резултата за 69-69 след 30 минути. За победителите Милош Коматина записа 18 точки и 13 борби, 15 отбеляза Милиян Боцка, а с 14 и 8 борби се включи Милян Пупович. За Ямбол Мартин Дурчев беше най-резултатен с 25 точки, а 18 и 7 борби регистрира Тони Бърнас./БЛИЦ