ЦСКА продължава да се мъчи след подновяването на сезона през пролетта в "А" група. Тимът направи само 0:0 като домакин срещу Берое на стадион "Българска армия". След трите поредни загуби в първите три кръга без отбелязан гол днес "червените" продължиха да не могат да намерят верния път към вратата на противника. Така общо 382минути ЦСКА няма вкарано попадение, последното падна в 68-ата минута при 3:1 над Черно море на 13 декември.

Днес тимът бе воден от помощника Анатоли Нанков, който замени за днешния мач напусналия Стойчо Младенов. Берое завърши мача с 9 души заради червени картони на Владимир Зафиров в 74-ата минута и Веселин Пенев в добавеното време.

Нанков направи няколко промени в сравнение със състава, който загуби от "Ботев" Пловдив с 0:2 преди седмица. На вратата застана резервният страж Максимс Уваренко, в защита излязоха Апостол Попов отдясно, Причиненко и Супусепа, който смени контузения Тунчев, а отляво вместо Тончи Кукоч излезе Венцислав Василев. В средата на терена също имаше промени - вместо Сънди излезе Галчев заедно с Маркиньос. По крилата действаха Тони Силва и Луис Соарес, а напред Жоаким вместо Стефан Николич и Хуан Фелипе.

През първото полувреме и двата отбора не показаха почти нищо в офанзивен план. Играчите се стараеха да не допуснат грешка в дефанзивната част и сякаш забравиха за атаките. Сравнително слабо първо полувреме направи Венцислав Василев за ЦСКА, който бе надиграван от Жуниор Мапуку. Маркиньос също в пореден мач не се понрави с изявите си. Едва в 36-ата минута Тони Силва опита да застраши Благой Макенджиев с атака отдясно, но вратарят се справи и улови.

В 58-ата минута Анатоли Нанков направи първа промяна в състава на ЦСКА, на мястото на Маркиньос, който напусна под освиркванията на публиката, влезе Неманя Милисавлевич. Именно сърбинът раздвижи единия фланг на "червената" атака. В 64-ата минута Милисавлевич центрира отляво, Тони Силва можеше да направи нещо по-сериозно, но в последния момент бе изпреварен от Салим Керкар. Последва ново центриране на сърбина и отново отляво, но Луис Соарес от добра позиция не успя да прати топката във вратата. В 74-ата минута съдията Цветан Кръстев даде директен червен картон на Владимир Зафиров, който фаулира откъсващия се в наказателното поле играч на ЦСКА Луис Соарес. В числено преимущество "червените" опитаха да бъдат по-активни, но срещнаха добре подредения и играещ отлично тактически тим на Берое. Гостите заздравиха отбраната с влизането на Танко Дяков.

В добавеното време реферът Цветан Кръстев даде директен червен картон и на Веселин Пенев за фаул в центъра на терена.