„Левски“ записа пореден провал в „А“ група. В среща от 23 кръг на „А“ група „сините“ направиха 1:1 на Герена с последния в класирането Хасково. Гостите може да съжаляват, тъй като в последните минути на мача изтърваха няколко чисто положения, за да стигнат до победата.

Още в четвъртата минута домакините бяха пред откриване на резултата, но гол на Роман Прохазка беше отменен заради засада на словака. Малко след това Борислав Стойчев изби топката от голлинията на „Левски“. Попадението във вратата на „сините“ падна в 15-ата минута. Станислав Маламов проби по дясното крило и подаде в наказателното поле, където Димитър Алексиев прати топката в мрежата. Точно преди почивката Боян Йоргачевич отрази в гредата удар от фаул, а след това спаси и добавката на Алексиев.

През второто полувреме „Левски“ опита натиск в търсене на изравнителен гол. Такъв падна в 69-ата минута. Аниене се разписа с глава след центриране отляво, при което вратарят Банков не успя да улови топката и тя мина между ръцете и краката му. В последните минути на мача Хасково пропусна няколко добри възможности за гол, като в някои от ситуациите с добри намеси се отличи вратарят Йоргачевич.

„Левски“ запазва седмото си място с 35 точки, една повече от Черно море. Хасково вече има осем точки и остава на последната позиция, но вече е на шест от 11-ия Марек и на 12 от зоната на спасението. За гостите спечелената точка е историческа. До момента Хасково нямаше спечелена точка на "Герена" в мачовете си със "сините".

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ПО МИНУТИ - ТУК

"ЛЕВСКИ" - ХАСКОВО 1:1
0:1 Димитър Алексиев (15), 1:1 Антонио Антиете (69)

„ЛЕВСКИ“: 29.Боян Йоргачевич, 15.Роман Прохазка, 5.Борислав Стойчев, 31.Емил Нину, 4.Мики Орачев (smqna.jpg84-77.Стефан Велев), 45.Владимир Гаджев, 10.Мигел Бедоя, 7.Либан Абди, 12.Божидар Краев (smqna.jpg  64-11.Луис Педро), 20.Антонио Аниете, 17.Валери Домовчийски (smqna.jpg 46-9.Лукаш Гикевич)
Резерви: 23.Пламен Илиев, 2.Александър Александров, 77.Стефан Велев, 18.Борислав Цонев, 21.Радослав Цонев, 11.Луис Педро, 9.Лукаш Гикевич
Треньор: Стойчо Стоев

Хасково: 1.Николай Банков, 2.Орхан Акташ, 5.Тихомир Трифонов, 14.Иван Скерлев, 17.Кирчо Крумов jalt.jpg (smqna.jpg 82-16.Георги Коруджиев jalt.jpg ), 23.Владислав Узунов (smqna.jpg 90+1-7.Вълчан Чанев), 19.Мартин Райнов, 27.Димитър Андонов, 11.Деян Лозев, 89.Станислав Маламов, 39.Димитър Алексиев jalt.jpg (smqna.jpg 62-9.Григор Долапчиев jalt.jpg )
Резерви: 10.Мариус Найденов, 12.Кирил Акалски, 6.Юсеин Сабри, 16.Георги Коруджиев, 21.Митко Плахов, 7.Вълчан Чанев, 9.Григор Долапчиев
Треньор: Емил Ангелов

Главен съдия: Драгомир Драганов
Помощници: Димо Вълчев, Светослав Динев
Четвърти съдия: Младен Маринов
Допълнителни съдии: Георги Игнатов, Ценко Миндалов
Делегат на БФС: Ангел Бончев
Съдийски наблюдател: Веселин Богданов