Черно море победи Марек с минималното 1:0 в мач от 23 кръг на „А“ група, който беше първи от програмата на втората шестица в първенството. „Моряците“ имаха повече положения за гол, но реализираха само едно попадение чрез Марчин Бургхард в края на първото полувреме.

През първата част вратарят на гостите Емил Михайлов спаси няколко опасни положения след удари на Вилиян Бижев и Иван Коконов. Той обаче не успя да спре пътя на топката към вратата си след далечния удар на Бургхард в 45-ата минута.

В началото на второто полувреме беше отменен гол на Марек, тъй като Рангел Абушев беше в засада, когато отклони в мрежата удар извън наказателното поле. След това вратарят на домакините Чанович спаси изстрел на Тодор Колев от границата на наказателното поле. Последваха два удара на Бижев пред вратата на Марек, но Михайлов се намеси отлично. След това и Бакари направи два поредни пропуска.

Така Черно море се изравни с „Левски“ на седмото място в класирането с 34 точки. Марек е под чертата на изпадащите с 14 точки, на шест зад Локомотив (Пловдив).

Черно море - Марек 1:0
1:0 Марчин Бургхард (45)

17 - Бижев се оказа сам срещу вратаря на Марек, но стреля право в тялото на Емил Михайлов
19 - Коконов се измъкна зад защитата и опита да прехвърли вратаря на гостите, но Михайлов с една ръка успя да спаси
22 - Абушев стреля покрай вратата на Черно море
45 - topka.jpg ГОООЛ!! Черно море открива резултата. Марчин Бургхард е точен с далечен удар

46 - svirkata.jpg Начало на второто полувреме. smqna.jpg Смяна в Черно море. Бакари вместо Симеон Райков
49 - ОТМЕНЕН ГОЛ НА МАРЕК. Попадението не е зачетено заради засада на Абушев, който отклони в мрежата удар извън наказателното поле
62 - Кулибали за малко да си вкара автогол, след като с глава прати топката в напречната греда
72 - ОПАСНО! Чанович спаси удар на Тодор Колев от границата на вратарското поле, а при добавката играчът на Марек прати топката над вратата
77 - ОПАСНО!! Бижев на два пъти не успя да преодолее Михайлов с удари пред вратата
83 - Два поредни пропуска на Бакари

more1.jpgЧерно море: 40.Александър Чанович, 4.Михаил Венков jalt.jpg , 91.Живко Атанасов, 23.Мамуту Кулибали jalt.jpg , 22.Себастиан Ернандес, 18.Марчин Бургхард topka.jpg , 84.Тодор Паланков, 8.Стенио, 13.Симеон Райков (smqna.jpg 46-9.Бакари), 17.Иван Коконов jalt.jpg (smqna.jpg  68-19-Матия Курьор), 20.Вилиян Бижев (smqna.jpg 78-14.Георги Божилов)
Резерви: 1.Илия Николов, 3.Даниел Георгиев, 7.Бекир Расим, 19.Матиа Курьор, 11.Живко Петков, 14.Георги Божилов, 9.Бакари
Старши треньор: Никола Спасов

Марек: 1.Емил Михайлов, 4.Илиян Гаров, 3.Емил Виячки jalt.jpg , 5.Мартин Кавдански, 10.Димитър Петков, 13.Борислав Николов, 14.Александър Манолов, 8.Мартин Димитров (smqna.jpg 85-15.Павел Петков), 20.Димо Атанасов, 19.Рангел Абушев, 17.Тодор Колев jalt.jpg
Резерви: 13.Веселин Цветковски, 6.Светослав Диков, 20.Томислав Павлов, 7.Георг Василев, 18.Златко Бонев, 15.Павел Петков, 9.Димитър Димитров
Старши треньор: Тенчо Тенев