Аякс (Амстердам) напуска битката в Лига Европа на 1/8-финал, след победа с 2:1 у дома над Днепър, 2:2 общ резултат и гол повече на чужд терен за украинците.

Ричърдли Базур откри за Аякс в 60-ата минута на срещата, а попадението му се оказа единствено за 90-те минути на двубоя.

След като и Днепър бе победил със същия резултат, двата тима трябваше да играят продължения. Само седем минути след началото им обаче гостите взеха сериозен аванс с гол на чужд терен, дело на Евген Коноплянка.

При това положение на Аякс трябваха два гола, но холандците стигнаха само до един, дело на Мик Ван Дер Хорн в 118-ата минута.

Жребият за следващата фаза на Лига Европа е в петък, а срещите от 1/4-финалите са на 16 и 23 април.