Зенит (Санкт Петербург) се класира за четвъртфиналите на Лига Европа. Руският гранд загуби при гостуването си на Торино с 0:1, но след победата в първата среща у дома с 2:0, продължава в следващата фаза. Единственото попадение заби полякът Камил Глик в 90-ата минута след асистенция на Бово. "Биковете" нямат поражение у дома в последните си 11 мача в евротурнирите, печелейки 8 от тях. Това пък беше първо поражение за Зенит след три поредни успехи и "суха мрежа" след отпадането им от Шампионската лига.

Срещата ще се започни и с многото жълти картони. Главният съдия Матей Юг от Словения показа 3 на домакините и 7 на гостите.

Жребият за следващата фаза на Лига Европа е в петък, а срещите от 1/4-финалите са на 16 и 23 април.