Севиля с лекота прескочи Виляреал в осминафиналите на Лига Европа. Домакините си бяха осигурили предсрочно класирането за следващата фаза, след като имаха комфортен аванс от първата среща след успеха с 3:1. У дома те отново нямаха проблеми и се наложиха с 2:1.

И трите попадения паднаха след почивката. Виктор Ибора откри за севелци в 69-ата минута. Джовани дос Сантос изравни в 73-ата. В 83-ата минута резервата Денис Суарес се възползва от асистенция на Тремулинас и прониза стража на гостите Серхио Асенхо за крайното 2:1.

"Жълтата подводница" завърши мача с 10 души, след като Ерик Байли беше изгонен след втори жълт картон в 77-ата минута. Актуалният носител на трофея в Лига Европа няма поражение вече в 30 официални мача поред на "Писхуан".

Жребият за следващата фаза на Лига Европа е в петък, а срещите от 1/4-финалите са на 16 и 23 април.