Ювентус разби Борусия с класическото 3:0 в Дортмунд и се класира за 1/4-финалите на Шампионската лига с общ резултат 5:1. „Бианконерите” бяха спечелили първия мач от 1/8-финалите с 2:1 в Торино. Така те взеха сладко отмъщение срещу вестфалци за загубения финал в Шампионската лига през 1997 година с 1:3 в Мюнхен.

Преди началото на двубоя феновете на Борусия припомниха на гостите за споменатия вече финал, след който „жълто-черните” станаха европейски клубни шампиони. Домакините обаче претърпяха горчив хап още в 3-ата минута, когато Карлос Тевес пое топката пред наказателното поле и с бомбен шут не остави шансове на Роман Вайденфелер, давайки преднина на гостите.

Вестфалци трудно организираха атаките си след гола и не успяваха да застрашат вратата на Джанлуиджи Буфон. Играчите на Юрген Клоп владееха повече топката, но контрите на гостите бяха по-опасни.

В средата на полувремето Погба се хвана за крака след нарушение срещу него на Папастатопулос и бе заменен от защитника Андреа Бардзали, който доскоро лекуваше травма. Натискът на домакините в края на първата част също не доведе до опасно положение пред вратата на Буфон.

Малко след почивката на два пъти Мората се озова на стрелкова позиция, но и в двата случая Вайденфелер запази самообладание и спаси тима си.

В 70-ата минута отбраната на домакините допусна груба грешка, Тевес се измъкна на ръба на засадата и подаде към непокрития Мората, който на празна врата удвои преднината на гостите. Девет минути по-късно Тевес получи извеждащ пас от Перейра и оформи крайния резултат. До края мачът просто се доиграваше и Ювентус напълно заслужено се класира за следващата фаза на надпреварата.

Всичко от Шампионската лига
 - ТУК

Изминалите и предстоящите мачове в Шампионската лига, както и историята на досегашните надпревари можете да намеритеТУК!

boruisia.jpg1juv.jpgБорусия (Дортмунд) - Ювентус 0:3
(1:2 в първия мач, общ резултат 1:5)
 0:1 Карлос Тевес (3), 0:2 Алваро Мората (70), 0:3 Карлос Тевес (79)

Дортмунд, „Сигнал Идуна Парк“
Съдия: Милорад Мажич (Сърбия)

boruisia.jpgБорусия (Дортмунд): 1.Роман Вайденфелер, 4.Невен Суботич, 15.Матс Хумелс, 25.Сократис Папастатопулос, 29.Марсел Шмелцер (46 - 21.Кирх), 6.Свен Бендер (63 - 20.Рамос), 8.Илкай Гюндоган, 11.Марко Ройс , 23.Кевин Кампъл, 10.Хенрих Мхитарян (63 - 16.Блашчиковски), 17.Пиер-Емерик Обамеянг

1juv.jpgЮвентус: 1.Джанлуиджи Буфон, 3.Джорджо Киелини, 19.Леонардо Бонучи, 26.Щефан Лихщайнер, 33.Патрис Евра, 6.Пол Погба (26 - 15.Бардзали), 8.Клаудио Маркизио, 23.Артуро Видал, 37.Роберто Перейра, 9.Алваро Мората (78 - 32.Матри), 10.Карлос Тевес (81 - 7.Пепе)