Оборище (Панагюрище) спечели с 2:1 дербито на Югозападната "В" група срещу един от преследвачите си - Миньор (Перник). Пред около 400 зрители на стадион "Орчо Войвода" домакините грабнаха трите точки и дръпнаха с още на върха. Воденият от Валерий Дамянов тим събра 39 точки, докато перничани имат 33. С по 34 са Сливнишки герой и Пирин (Гоце Делчев), които също днес играят мачовете си от 17-ия кръг, който беше отложен на 8 март заради лошите метеорологични условия.

В дербито на "Орчо Войвода" играта беше равностойна. Панагюрци поведоха още в 5-ата минута с гол на Георги Иванов. Изравнителното попадение за Миньор падна в 66-ата минута, когато резервата Даниел Стефанов наказа Ивайло Яначков за 1:1. В 74-ата обаче бившият играч на ЦСКА и редица други наши клубове Ели Маркеш се разписа с изстрел от около 25 метра и направи безпомощен вратаря Алекс Георгиев - 2:1 за Оборище.

В 82-ата минута Владимир Каптиев пропусна също да отбележи за панагюрци. Ели Маркес отново стреля от дистанция, топката се отби в гредата и се озова право в Каптиев, който обаче не можа да вкара в опразнената врата.

Оборище: 1. Ивайло Яначков, 20. Антон Киров, 2. Виктор Георгиев, 16. Васил Велев, 14. Деян Борисов (60 - 13. Никола Иванов), 6. Георги Георгиев, 10. Георги Иванов (капитан), 7. Денис Стоилов, 8. Даниел Младенов, (82 - 9. Стоян Георгиев), 11. Георги Нетов (46 - 23. Ели Маркес), 18. Владимир Каптиев
Треньор: Валерий Дамянов

Миньор (Перник): 89. Алекс Георгиев (77 - 1. Даниел Леонтиев), 17. Иво Райков, 24. Виктор Софрониев (капитан), 9. Венцислав Бонев, 21. Милен Кикарин, 28. Иван Илиев, 23. Йордан Йорданов (63 - 6. Димитър Панталеев), 20. Томи Костадинов, 10. Александър Александров, 15. Мирослав Тодоров, 26. Кристиян Димитров
Треньор: Христо Янев

ЮГОЗАПАДНА "В" ГРУПА

17 кръг
18 март 2015 г. (сряда), 14:00 часа
Оборище (Панагюрище) - Миньор (Перник) 2:1
18 март 2015 г. (сряда), 15:00 часа
Вихрен (Сандански) - Сливнишки герой (Сливница)
Балкан (Варвара) - Спортист (Своге)
Конелиано (Герман) - Велбъжд (Кюстендил)
Германея (Сапарева баня) - Струмска слава (Радомир)

3.Пирин (Гоце Делчев) 16 10 4 2 25:11 34
4.Миньор (Перник) 17 10 3 4 34:17 33
5.Витоша (Бистрица) 16 9 3 4 29:13 30
6.Беласица 16 8 3 5 27:16 27
7.Струмска слава 16 6 3 7 19:19 21
8.Вихрен (Сандански) 16 6 3 7 20:23 21
9.Велбъжд (Кюстендил) 16 6 3 7 24:25 21
10.Чепинец (Велинград) 16 5 5 6 18:20 20
11.Балкан (Варвара) 16 6 1 9 27:33 19
12.Места (Хаджидимово) 16 4 2 10 13:30 14