Арсенал победи Монако с 2:0 като гост в осминафинален мач-реванш от Шампионската лига. Въпреки това напред продължават „монегаските”, които спечелиха с 3:1 в Лондон в първата среща. Димитър Бербатов започна като титуляр за домакините. Бившият български национал остана на терена до 70-ата минута, когато беше заменен от Бернардо Силва.

Мениджърът на „артилеристите” Арсен Венгер заложи в атака на Даниел Уелбек и Оливие Жиру, които бяха подпомагани от Месут Йозил и Алексис Санчес.

Домакините започнаха агресивно и още в 3-ата минута можеха да поведат.  Бербатов подаде на Моутиньо на границата на наказателното поле, но ударът на португалеца прелетя покрай вратата. След четвърт час Оливие Жиру се пребори за висока топка и от 3-4 метра стреля в аут след удар с глава.

В 23-ата минута Кошчелни разтресе горната греда, а в 36-ата Жиру беше изведен сам срещу вратаря Даниел Субашич, който изби шута му. При добавката обаче французинът беше безмилостен за 0:1. Секунди по-късно Дани Уелбек можеше да покачи, но Абденур изби силния му шут. Малко преди почивката отново Жиру овладя пас на Уелбек в пеналта, Субашич обаче спаси удара му.

През втората част в 53-ата минута Месут Йозил изпълни отлично пряк свободен удар и затрудни максимално стража на Монако, който с мъка изби в корнер. Няколко минути след това Бербатов отправи две опасни центрирания в наказателното поле на противника, от които не се стигна до нищо интересно.

В 78-ата минута Уолкът уцели гредата, а топката попадна в Арън Рамзи, който с феноменален шут от границата на наказателното поле опъна мрежата за 0:2.

Монако прекъсна победна серия, но това едва ли горчи на верните фенове на отбора. В последните си три домакински мача в Шампионската лига тимът взе победи. Бербо и компания пропуснаха да изравнят най-добрата си серия в турнира – четири последователни домакински успеха в турнира (през 1997 г.).

Арсенал няма загуба в последните си 12 гостувания на френски отбори в Европа, но това беше първи успех с повече от един гол разлика. „Артилеристите“ не допуснаха гол в четири от последните си 32 гостувания в Шампионската лига. Арсенал досега винаги беше отстранявал френските си съперници в елиминации от евротурнирите – пет пъти. Арсен Венгер, бивш треньор на Монако (1987-1994), записа първа победа в осемте си мача срещу тима от княжеството като треньор – 4 равенства и 3 загуби.

(в първия мач 3:1, общ резултат 3:3)
0:1 Оливие Жиру (36), 0:2 Арън Рамзи (79)