Славия се наложи с категоричното 5:1 при гостуването на Хасково в отложения мач от 21-ия кръг на "А" група. Двубоят не можа да се играе по програма заради обилния снеговалеж и днес се състоя при слънчево време, но "белите" направиха така, че над домакините и по-специално треньора им Емил Велев надвиснаха черни облаци. Няма да бъде изненада, ако Кокала се раздели с последния в "А" група. Хасково затъна още по-дълбоко и остава с едва 7 точки в актива, докато Славия вече има 23 и завършва на 9-ото място в редовния сезон.

"Белите" на Иван Колев тотално надиграха аутсайдера и с лекота стигнаха до успеха. За гостуването в Хасково наставникът на Славия гласува доверие на голяма част от резервите, давайки им шанс за изява. Капитанът Георги Петков дори не взе участие в двубоя, а на вратата застана Марио Кирев. С лентата днес беше нападателят Радослав Василев, който вкара 2 гола, а другите бяха дело на Петър Атанасов, Жереми Манзоро, както и на дебютанта Франк Мбарга. Камерунецът влезе като резерва в 76-ата минута, малко след това му отмениха гол заради засада, а в 80-ата Мбарга реализира страхотно попадение от воле.

Мачът започна с минута мълчание в памет на починалия преди Богомил Попов - бивш футболист и треньор на Хасково.

Първата добра ситуация за гол се откри пред гостите, но Крум Стоянов пропусна да се разпише, след като се бе озовал сам срещу стража на Хасково Николай Банков. Все пак по-активната игра на "белите" даде резултат в 35-ата минута, когато Радослав Василев засече с глава центриране от корнер и не остави шансове на Банков - 0:1.

В началото на втората част Хасково изравни след попадение на Димитър Алексиев. Радостта за играчите на Емил Велев бе твърде кратка и само 4 минути след това Славия отново поведе. Радослав Василев бе точен за втори път. Капитанът на "белите" получи топката по левия фланг, преодоля защитник и стреля силно от границата на наказателното поле, реализирайки в далечния ъгъл на безпомощния Банков - 1:2.

В 56-ата Василев центрира отдясно, Манзоро отклони с глава към Петър Атанасов на далечната греда, откъдето той се разписа с левия крак - 1:3.

В 80-ата Петър Атанасов направи двойно с Манзоро в наказателното поле на домакините и прехвърли на втора греда за Мбарга, който засече от воле, топката се отби в напречната греда и влетя в мрежата на Банков за 1:4, а крайното 1:5 оформи Жереми Манзоро в 89-ата минута, след като бе изведен отлично от Радослав Василев, преодоля Банков и вкара в опразнената му врата.

Така, след като при всичките си гостувания до този момент, "белите" бяха вкарали едва 4 гола, сега те нанизаха цели 5 и заслужено взеха трите точки. В първия кръг от плейофите на втората шестица в "А" група Славия ще домакинства на Локомотив (Пловдив) - в събота от 14:30 часа. В петък от 17:45 часа пък Хасково гостува на "Левски".

Мачът по минути - ТУК!

ХАСКОВО - СЛАВИЯ 1:5
0:1 Радослав Василев (35), 1:1 Димитър Алексиев (49), 1:2 Радослав Василев (53), 1:3 Петър Атанасов (56), 1:4 Франк Мбарга (80), 1:5 Жереми Манзоро (89)