"Ботев" Пловдив победи ЦСКА с 2:0 в последния мач от редовния сезон. След успеха домакините събраха 36 точки, с които се вмъкнаха в първата шестица. "Левски" отпадна от първата шестица и остава на седмо място и в плейофите. Головете за "канарчетата" днес реализираха Милен Гамаков и Лъчезар Балтанов. ЦСКА записа трето поредно поражение от началото на пролетта, като дори няма отбелязан гол. "Червените" паднаха последователно от Локомотив София с 0:2, Берое 0:1 и "Ботев" с 0:2.

Петър Пенчев пусна в защита Йордан Христов, Даниел Златков заедно с Пламен Николов и Филип Филипов. В средата на терена започнаха Милен Гамаков и Лъчезар Балтанов, по крилата Иван Цветков и Божидар Васев. На върха на атаката започна Момчил Цветанов, подпомаган от Томаш Иршак.

За ЦСКА в центъра на защитата вместо Марин Оршулич започна Денис Причиненко, който си партнира с Александър Тунчев. По бековете бяха Венцислав Василев и Тончи Кукоч. В средата на терена действат Стивън Сънди и Бъркляча, а по крилата Тони Силва и Луис Соарес. На върха на атаката започна Стефан Николич, а зад него Маркиньос.

През цялото първо полувреме ЦСКА не игра нищо. "Червените" така и не създадоха нито едно голово положение и отчаяха с изявите си. Още в 18-ата минута "Ботев" Пловдив откри резултата чрез Милен Гамаков. Иван Цветков изпълни фаул, но топката стигна до ъгловото флагче, откъдето Даниел Златков я центрира обратно в наказателното поле и Гамаков с глава я прати във вратата на Дивиш. В ситуацията цели трима футболисти на "Ботев" бяха оставени непокрити при центрирането на Златков. В 25-ата минута Иван Цветков спокойно можеше да направи резултата 2:0, но след прехвърлящ удар с глава вратарят Дивиш улови. В 39-ата минута "Ботев" поведе с 2:0 след гол на Лъчезар Балтанов. След изритана топка от вратаря Стаховяк, Стивън Сънди не успя да я овладее, Балтанов му я открадна, напредна отдясно в наказателното поле и реализира. Още в 43-ата минута Стойчо Младенов извърши принудителна смяна, като на мястото на контузилия се Тунчев влезе Марин Оршулич.

На почивката треньорът на ЦСКА направи още една смяна, на мястото на разочаровалия Бъркляча се появи Аурелиан Жоаким. И след началото на втората част "Ботев" бе доста по-деен, а ЦСКА продължи с комичните грешки. В 49-ата минута Пламен Николов замалко щеше да вкара за 3:0, след като засече центриране, но не успя да насочи добре топката към вратата. Последната смяна за ЦСКА бе Тончи Кукоч за Неманя Милисавлевич в 64-ата минута. Едва в 69-ата минута Маркиньос се престраши и уцели очертанията на вратата на "канарчетата" от пряк свободен удар. Изстрелът обаче бе анемичен и Стаховяк нямаше проблеми. В оставащите минути ветеранът Иван Цветков продължи да прави за смях халфовата линия и защитата на ЦСКА.

Двубоят по минути с БЛИЦ
5 - центриране на Кукоч от фаул, но никой от ЦСКА не успява да засече
6 - центриране в наказателното поле на "Ботев", рикошет и топката стига до Стаховяк
9 - удар на Йордан Христов извън наказателното поле, топката минава високо над вратата
11 - jalt.jpg жълт картон за Стефан Николич, за посягане с крак към главата на Даниел Златков
15 - самостоятелен рейд на Луис Соаерс, нарушение на Милен Гамаков
18 - topka.jpg ГООЛ за "Ботев" Пловдив, голмайстор Милен Гамаков. Изстрел от фаул на домакините, Даниел Златков стигна до топката близо до ъгловото флагче отдясно, центрира в наказателното поле и там Гамаков с глава откри резултата
25 - СПАСЯВАНЕ на Дивиш, Иван Цветков с глава опита да го прехвърли, вратарят изби топката
31 - ъглов удар за ЦСКА, след атака отдясно на Николич
31 - центриране на Тончи Кукоч, удар на Венцислав Василев с глава, но топката излиза в аут
35 - добър шпагат на Венцислав Василев и корнер за домакините
35 - центриране на Иршак, Иван Цветков с глава, но в аут
39 - topka.jpg ГООЛ за "Ботев" Пловдив, голмайстор Лъчезар Балтанов. Изритана топка от вратаря Стаховяк, Сънди сгреши, Балтанов го надбяга и прати топката във вратата
45 - край на първото полувреме
--------------------------------------------------------------
49 - ПРОПУСК на Пламен Николов. След центриране от ъглов удар защитникът засече топката, но не успя да я прати в опразнената срещу себе си врата