„Левски” записа тежка загуба от Юнион Олимпия (Любляна) с 56:78 в последното си домакинство от Адриатическата лига този сезон.

За цялата първа четвърт „сините” имаха 6 точки срещу 20 на съперника, а след серия от 14:0 направи резултата 32:6 в полза на гостите, които водеха с 41:16 на почивката.

В третата част разликата се увеличи до 30 точки, а едва в последните десет минути „Левски” стопи част от изоставането си. През последните минути публиката аплодираше „сините” за представянето им и най-вече заради факта, че те изиграха целия сезон в турнира въпреки финансовите проблеми.

Димитър Ангелов реализира 17 точки за „сините”, а капитанът Павел Иванов се отчета с 13. Алекс Симеонов добави още 11 точки. Ален Омич записа 22 точки за победителите, а 17 вкара Блаж Махковиц.

След поражението си „Левски” има 2 победи и 23 загуби до момента. „Сините” със сигурност ще завършат последен в класирането. Юнион е пети във временното подреждане с 14 успеха и 11 поражения.

Следващата седмица е последният европейски мач на българския шампион при визита на хърватския Цибона в Загреб на 22 март (неделя).