Локомотив (Мездра) препъна още един кандидат за „А“ група. След като в предишния си мач „железничарите“ победиха Локомотив (Горна Оряховица), сега тимът на Иван Редовски направи домакинско 1:1 с Пирин (Благоевград) в среща от 18 кръг на „Б“ група.

Домакините могат да съжаляват, тъй като бяха по-активният тим и имаха повече положения за гол. През първата част двубоят беше равностоен. За домакините два опасни изстрела отправи Николай Цветков, а „орлетата“ се отчетоха с шут на Благой Наков.

В 60-ата минута Тодор Чаворски изведе Петър Димитров в добра позиция, но той стреля покрай страничния стълб. Малко по-късно защитникът Стоян Георгиев отправи мощен шут, преминал близо до целта. В 66-та минута Петър Димитров все пак откри резултата.

Седем минути по-късно домакините искаха дузпа заради поваляне на Николай Христозов в пеналта, но главният рефер Тихомир Алексов подмина претенциите им. В последните 10 минути гостите натиснаха, и в добавеното време Петър Тончев изравни с изстрел от 25 метра.