Славия загуби с 0:3 домакинството си на Лудогорец от 22-ия кръг на "А" група. Фабио Ешпиньо откри за гостите в 31-ата минута, а другите две попадения паднаха в добавеното време. Христо Златински отбеляза от пресилена дузпа в 92-ата минута, а веднага след подновяването на играта успя да се разпише и Върджил Мисиджан - в 93-ата.

Любопитното беше, че Димитър Везалов, който преди два сезона донесе титлата на Лудогорец, днес също помогна на разградчани. Защитникът на Славия можеше да вкара за 1:1 в 89-ата минута на днешния мач, когато направи непростим пропуск при открилата му се златна възможност.

След очаквания успех на "Овча купел" тимът на Георги Дерменджиев завършва на първото място в редовния сезон на "А" група. Лудогорец има 47 точки, вторият ЦСКА е с 44, а утре от 15:30 часа му предстои гостуване на "Ботев" (Пловдив).

За гостуването на Славия Георги Дерменджиев не разчита на няколко основни играчи - болният Козмин Моци, както и невъзстановеният напълно Марселиньо. Почивка пък беше дадена на Михаил Александров и Жуниор Кайсара. Последният обаче се наложи да влиза в игра заради контузия на Йордан Минев. Националът получи травма малко след началото на второто полувреме, когато бе ударен в бедрото от Диего Фераресо и не можа да продължи.

През първото полувреме гостите от Разград доминираха. В 8-ата минута защитникът Александър Александров пропусна добро положение. По-късно шампионите претендираха за дузпа за игра с ръка на Димитър Везалов. Две минути след това пък - в 31-ата, навършващият днес 39 години Георги Петков беше разпечатан. Фабио Ешпиньо вкара след колективна грешка на отбраната на Славия. Бърза атака на разградчани доведе до разбъркване пред Петков, Абало центрира прострелно по земя и Ешпиньо с удар от движение промуши топката в долния десен ъгъл на опитния страж.

В 39-ата гостите отново претендираха за дузпа. Минев изведе Абало в наказателното поле на Славия, Георги Петков се хвърли в краката на крилото на гостите и испанецът падна за 11-метров наказателен удар. Цветан Кръстев и този път не уважи претенциите на шампионите.

През втората част "белите" заиграха по-добре, но така и не успяха да отбележат. Пропуски направиха Радослав Василев и Петър Атанасов, за да се стигне до 89-ата минута. Тогава Везалов беше оставен непокрит пред Владислав Стоянов, топката му беше отлично центрирана отдясно от дебютиралия днес за Славия Пламен Крумов, но бранителят дори не можа да я нацели с глава, а я отигра с ръка и по този начин лиши Славия от изравняване.

В ответната атака Цветан Кръстев най-после даде дузпа за Лудогорец. Мисиджан нахлу отляво в наказателното поле, където падна след съприкосновение с Владимир Семерджиев. Христо Златински направи 0:2 от бялата точка, а малко преди да изтече даденото от рефера 3-минутно добавено време и Мисиджан отбеляза. Играчът на Лудогорец се разходи край няколко бранители в бяло, които не му противодействаха и направи резултата класически с мощен изстрел, който рикошира в горната греда, след което топката се оплете в мрежата на Георги Петков - 0:3.

След успеха на "Овча купел" Лудогорец събра 47 точки и завършва първи в редовния сезон, което отрежда на разградчани да домакинстват на шестия - "Ботев" (Пловдив) или "Левски" в първия кръг на плейофите, а във втория отново в Разград ще приемат ЦСКА.

Мачът по минути - ТУК!

СЛАВИЯ - ЛУДОГОРЕЦ 0:3
0:1 Фабио Ешпиньо (31), 0:2 Христо Златински (90+2-дузпа), 0:3 Върджил Мисиджан (90+3)