Литекс победи с минималното 1:0 Локомотив (Пловдив) в мач от 22 последен кръг от редовния сезон. Единственото попадение реализира Илия Миланов с глава в даденото от съдията добавено време на двубоя. След успеха Литекс се върна на трето място с 39 точки преди останалите двубои от кръга. Локомотив Пловдив остава на 10-а позиция с 20 точки.

Първото полувреме започна с греда за Литекс. Още в 23-ата секунда Кирил Десподов се измъкна от защитата на Локомотив Пловдив и сам срещу вратаря уцели левия страничен стълб зад Йордан Господинов. В 11-ата минута Рафаел Перес удари с лакът в лицето Мартин Камбуров, който напусна временно с разкървавена устна. Съдията Станислав Ставров обаче не санкционира играча на Литекс. В 20-ата минута домакините изпуснаха второ положение. Бьорн Марс влезе в наказателното поле, но се забави, топката попадна в Регула, който обаче би в аут. В 34-ата минута и Асприля на два пъти имаше шанс да открие резултата, но не успя. През първата част гостите от Пловдив играха перфектно в тактическо отношение и добре прибрани и подредени в дефанзивен план успяха да противодействат на "оранжевите".

В началото на второто полувреме "смърфовете" дори направиха офанзивна смяна, като на мястото на Йоан Ласиман влезе Дани Кики. Красимир Балъков отговори с две промени в състава си - от игра излязоха Бумал и Десподов, а на техните места се появиха Никола Колев и Румен Руменов. Литекс имаше игрово превъзходство през втората част, създаде няколко положения, но изпитваше трудности пред гола. Много деен отдясно бе Асприля, който в 62-ата минута направи един от обичайните си пробиви, но след центриране Господинов улови топката преди да стигне до играчи на Литекс в наказателното поле. Локомотив Пловдив се отчете с далечен удар на Янко Сандански. В 75-ата минута бе най-големият пропуск на ловчанлии за втората част. Асприля отново проби отдясно и сервира топката на крака на Кристиян Малинов, който сам срещу вратаря Господинов стреля нескопосано в аут. В добавеното време на двубоя след центриране от фаул Илия Миланов с глава забоде топката в мрежата на Йордан Господинов./БЛИЦ