Брюж победи Бешикташ с 2:1 в първи мач от осминафиналите на Лига Ервопа. В предишния кръг турският гранд елиминира Ливърпул.

И трите попадения дойдоха след почивката. В 46-ата минута Гьокхан Туре откри резултата за гостите, след като се разходи през защитата на домакините - 0:1.

Домакините обаче бързо се отърсиха от шока и в 62-ата минута изравниха. Фелип Гедос пробяга от центъра до наказателното поле и стреля силно по посока на вратата от около 25 метра. Топката се отклони от Де Сутер и спря в мрежата зад гърба на изненадания страж Гьонен за 1:1.

В 79-ата минута Сердар Куртулуш спъна в пеналта Гедос и съдията Крейг Томпсън посочи "бялата точка". Дузпата хладнокръвно реализира Лиор Рафаелов за крайното 2:1.