Волфсбург взе комфортен аванс срещу Интер преди реванша между двата тима от осминафиналите на Лига Европа. Германският тим победи у дома с 3:1 в първата среща, а Кевин де Бруйне се отчете с два гола. Третото попадение за Волфсбург бе дело на Налдо. Паласио бе точен за „нерадзурите”, а голът на чужд терен дава надежди на италианския тим.

Още в 6-ата минута Паласио получи чудесен пас в полето на домакините и озовал се сам срещу Беналио не сгреши – 0:1.

Голът стресна домакините и те натиснаха своя съперник. Попадението бе само въпрос на време и дойде в 28-ата минута. Налдо надскочи всички при центриране от корнер и изравни резултата.

През второто полувреме мачът продължи да бъде отворен и интересен за зрителите, а поводите за радост бяха за домакините от Волфсбург. В 63-ата минута Кевин де Бруйне получи топката в наказателното поле на Интер и без забавяне я прати в мрежата за 2:1.

В 76-ата минута отново той бе в прегръдките на съотборниците си. Де Бруйни изпълни прецизно пряк свободен удар и не остави шансове на Каризо оформяйки крайното 3:1.