Зенит победи Торино с 2:0 в първи мач от осминафиналите на Лига Европа. По този начин руският гранд си осигури комфортен аванс преди реванша на италианска земя.

В 28-ата минута гостите останаха с 10 души на терена, след като Марко Бенаси получи втори жълт картон за нарушение срещу Аксел Витсел. За да заздрави защитата треньорът на „биковете” Джанпиеро Вентура извади от игра Мартинес и вкара на негово място Джузепе Вивес.

В 38-ата минута обаче Смолников изпълни отлично пряк свободен удар, вратарят на гостите Даниеле Падели изби, но точно в краката на оставения непокрит Витсел. Белгиецът от точката на дузпата опъна мрежата за 1:0.  В 53-ата минута Хълк нацели гредата, а топката беше довкарана от Доменико Кришито за 2:0.

В предишния кръг на турнира Зенит елиминира ПСВ Айндховен.