Челси е аут от Шампионската лига! „Сините” от Лондон и Пари Сен Жермен завършиха 2:2 след продължения в осминафинален мач-реванш от Шампионската лига. Редовното време завърши 1:1 след голове на Гари Кейхил (81) за домакините и Давид Луис (86) – за гостите. 1:1 приключи и първата среща във френската столица. Продълженията започнаха отлично за Челси, който отново излезе напред в резултата след точен изстрел от дузпа на Еден Азар. С решителен гол в 114-ата минута обаче Тиаго Силва фиксира крайното 2:2 и прати отбора си в следващия кръг. Подвигът на френския тим е още по-голям, имайки предвид това, че те играха от 31-ата минута с 10 души.

Именно тогава се получи и най-спорната ситуация в мача. Златан Ибрахимович получи директен червен картон след опасно влизане в краката на Оскар. Решението на холандския съдия Бьорн Кайперс обаче беше твърде спорно. Многократните повторения показаха,че краката на Ибра бяха свити в момента на сблъсъка с бразилеца и нарушението не беше чак за гонене. С 10 души на терена за момчетата на треньора Лоран Блан стана още по-тежко. Гузната съвест на Кайперс проговори в 42-ата минута, когато реферът подмина чиста дузпа за удар срещу Диего Коста в наказателното поле на ПСЖ.

Въпреки че останаха без лидера си и най-силен футболист гостите изобщо не се затвориха, а дебнеха на контри за грешки на съперника. При една от тях в 57-ата минута само късметът спаси Челси от гол. Хавиер Пасторе изведе перфектно Единсон Кавани сам срещу Тибо Куртоа. Уругвайският стрелец финтира стража и шутира с левия крак в опразнената врата. Шутът му обаче се отби от гредата и после беше изчистен от Кейхил.

В 70-ата минута Неманя Матич беше пожален от рефера за нарушение срещу Кавани, идентично на това на Ибрахимович.
Секунди по-късно Пасторе изскочи в чиста позиция пред Куртоа, а белгийският дългуч от легнало положение отрази с мъка силния изстрел. Топката отскочи до Кавани, който обаче не можа да нанесе удар.

Фатална за парижани обаче можеше да се окаже 81-ата минута. Малко преди това Сиригу отрази с мъка опасен шут на Рамирес. От изпълнения корнер падна е единственото попадение в мача. Джон Тери спечели борба във въздуха, свали топката към Диего Коста. Таранът не можа да я отиграе добре, но тя отскочи към оставения непокрит Гари Кейхил. Защитникът от около 9 метра опъна мрежата за 1:0. Наказанието обаче дойде твърде бързо. Давид Луис (бивш играч на Челси) надскочи Кейхил, засече с глава центриране отдясно от корнер и прониза отличния Куртоа – 1:1. По този начин сблъсъкът отиде в продължения.

Там драмата стана пълна. В 96-ата минута Кайперс отново излезе на сцената. След корнер Диего Коста центрира отляво в наказателното поле и топката се отби от ръката на Тиаго Силва, който скачаше за висока топка с Курт Зума. Съдията побърза да надуе свирката – дузпа за Челси! С изпълнението от „бялата точка” се нагърби Еден Азар. Белгиецът хладнокръвно излъга Салваторе Сиригу и отново изведе „сините” напред в резултата – 2:1.

В 114-ата минута „Стамфорд Бридж” потъна в гробовна тишина. Гостите изпълниха корнер, Тиаго Силва засече с глава и от около 15 метра прехвърли Куртоа и топката спря в мрежата за ужас на най-верните фенове на Челси – 2:2!

Играчите на ПСЖ излязоха с черни ленти в памет на тримата френски спортисти, загинали в катастрофа с два хеликоптера в Аржентина. Сред десетте жертви в този инцидент са олимпийската шампионка по плуване Камий Мюфа, боксьорът Алексис Вастин и мореплавателката Флоранс Арто.

Всичко от Шампионската лига - ТУК

Изминалите и предстоящите мачове в Шампионската лига, както и историята на досегашните надпревари можете да намерите ТУК!

(в първия мач 1:1)
1:0 Гари Кейхил (81), 1:1 Давид Луис (86), 2:1 Еден Азар (96 - дузпа), 2:2 Тиаго Силва (114)