Европейският и световен клубен шампион Реал (Мадрид) загуби сензационно от Шалке 04 с 3:4 в зрелищен реванш от 1/8-финалите на Шампионската лига, но въпреки това се класира за следващата фаза с общ резултат 5:4. „Кралският” клуб бе спечелил с 2:0 в Гелзенкирхен в първия мач, но на реванша игра повече от безобразно и трепери до последните секунди за класирането си в следващия етап.

„Миньорите” от Гелзенкирхен започнаха много настървено и имаха инициативата през цялото първо полувреме, в което повеждаха на два пъти в резултата, но допускаха изравняване. В 20-ата минута Кристиан Фукс изведе гостите напред в резултата на "Сантяго Бернабеу" с мощен удар от границата на наказателното поле – 0:1. Радостта на „кралскосините” обаче бе кратка, тъй като пет минути по-късно Кристиано Роналдо изравни със страхотен удар с глава – 1:1.

В края на полувремето гостите установиха натиск и първо Клаас Ян Хунтелаар разтресе напречната греда о със страховит удар от границата на наказателното поле. Все пак малко след това в 40-ата минута Макс Майер стреля, Касийяс отби топката, но при добавката Хунтелаар вкара за 1:2.

Сензацията намирисваше, но в добавеното време на първата част Кристиано Роналдо реализира нов гол с глава за 2:2 и успокои малко страстите. Това беше гол №75 за португалеца в Шампионската лига, с който той се изравни с аржентинския си съперник Лионел Меси. Роналдо обаче е едноличен голмайстор в евротурнирите със 78 гола, докато Меси има 76, колкото и легендата на Реал (Мадрид) Раул.

След почивката домакините бяха решили бързо да сложат точка на спора и в 53-ата минута Карим Бензема разпиля защитата на Шалке 04, след което вкара за пълния обрат – 3:2. Гостите обаче не се предадоха и влезлият като резерва 19-годишен Лерой Сане изравни за 3:3 със страхотен гол в 57-ата минута. В 64-ата минута Арбелоа беше изведен очи в очи с вратаря на Шалке 04 Веленройтер, който обаче прояви хладнокръвие и спаси удара, а малко след това отрази и шут на Тони Кроос.

В 84-ата минута Лука Модрич сгреши и Хунтелаар се възползва максимално, след като изскочи пред Касияс, вкарвайки за 3:4. До края на мача домакините буквално трепериха за класирането си в следващата фаза, но в герой за тях се превърна Касияс, спасил опасни удари на Сане и Хьоведес.

В крайна сметка освирканият от феновете си след безобразна игра Реал (Мадрид) се класира за 1/4-финалите с общ резултат 5:4 и очаква следващия си съперник.

Всичко от Шампионската лига - ТУК

Изминалите и предстоящите мачове в Шампионската лига, както и историята на досегашните надпревари можете да намерите ТУК!

реал_1.jpgшалке_2.jpgРЕАЛ (МАДРИД)- Шалке 04 3:4
(2:0 в първия мач, общ резултат 5:4)
0:1 Кристиан Фукс (20), 1:1 Кристиано Роналдо (25), 1:2 Клаас Ян Хунтелаар (40), 2:2 Кристиано Роналдо (45+1), 3:2 Карим Бензема (53), 3:3 Лерой Сане (57), 3:4 Клаас Ян Хунетлаар (84

Мадрид
, "Сантиаго Бернабеу"
Съдия: Дамир Скомина (Словения)

СЪСТАВИ
реал_1.jpgРеал (Мадрид): 1.Касияс, 2.Варан, 3.Пепе, 5.Фабио Коентрао (58 - 12.Марсело), 17.Арбелоа (83 - 18.Начо), 6.Кедира (58 - 19.Модрич), 8.Кроос, 11.Гарет Бейл, 23.Иско, 7.Роналдо , 9.Бензема

шалке_2.jpgШалке 04: 40.Веленройтер, 4.Хьоведес, 23.Фукс, 31.Настасич, 32.Матип7.Майер, 12.Хьогер (57 - 8.Горецка), 27.Барнета (81 - 22.Учида), 33.Нойщетер , 13.Чупо-Мотинг (29 - 19.Сане), 25.Хунтелаар