Локомотив (София) победи Черно море с 2:1 в мач от 21-ия кръг на "А" група, състоял се на калта в "Надежда". Четвъртият пореден успех на "железничарите" в първенството дойде след голове на Преслав Йорданов в 17-ата и на Даниел Генов в 76-ата минути. Четвърт час преди края резултатът беше равен, след като Иван Коконов отбеляза за 1:1 в 43-ата, но тимът на Димитър Васев заслужено се поздрави с успеха, след като надиграваше противника през по-голямата част от двубоя.

Домакините дори пропуснаха да запишат още по-изразителна победа, като най-фрапантни бяха пропуските в края на Преслав Йорданов и Владислав Романов.

След победата срещу варненци Локо (Сф) се върна на третото място, вече само на 6 точки от Лудогорец и ЦСКА. Със загубата днес пък Черно море почти отпадна от битката за място в Топ 6. "Моряците" се нуждаеха от победата в "Надежда", за да съхранят шансове да финишират пред "Левски" и "Ботев" (Пловдив). Варненци остават осми с 28 точки, "канарчетата" имат 30, а "сините" към момента са шести с 31. Утре от 17:30 часа "Ботев" трябва да играе градското дерби с Локомотив (Пд), след което приема ЦСКА, като при две победи ще задмине "Левски", който приема Марек в последния си мач от редовния сезон.

Мачът на наводнения и разкалян терен в "Надежда" започна вихрено. Топката едва се движеше в калта, но въпреки това в началото имаше по една голова опасност пред двете врати. Във 2-ата минута Том удари греда, а в ответната атака Тодор Паланков сложи топката на главата на Вилиян Бижев, центрирайки отдясно, като младият нападател на Черно море пропусна да отбележи. В 17-ата "железничарите" поведоха. Румен Трифонов нахлу отляво в наказателното поле на варненци и подаде към връхлитащия на далечната греда Преслав Йорданов, който без проблем опъна мрежата на Александър Чанович - 1:0.

Наставникът на Черно море Никола Спасов потърси промяна и реши да замени Петър Златинов с Иван Коконов още преди почивката. Включилият се като резерва игра се възползва от шанса си и изравни в 43-ата минута. Коконов преодоля Елтон и от левия ъгъл на наказателното поле с удар по диагонал наказа Божидар Митрев за 1:1.

Още до почивката "железничарите" можеха отново да си върнат преднината, след като Емил Гъргоров подаде на Даниел Генов, но Михаил Венков застана на пътя на топката пред голлинията. В началните секунди на второто полувреме появилият се на смяна за гостите Себастиан Ернандес пропусна отлична възможност, след което варненци почти не застрашиха Митрев. До края положенията пред вратата на Чанович се заредиха едно след друго. А с това и пропуските. В 76-ата минута домакините все пак стигнаха до втория си гол и трите точки. Елтон беше изведен отдясно на наказателното поле на варненци от Романов, центрира около точката на дузпата, където Гъргоров хитро пропусна топката за Генов и той разстреля Чанович. Така крилото донесе успеха на Локо (Сф) пред погледа на националния селекционер Ивайло Петев, който пристигна в "Надежда" именно за Генов, Божидар Митрев и Владислав Романов, които бяха в сметките му за контролата с Румъния през февруари (0:0).