Локомотив (Мездра) спечели с 2:1 гостуването си на Локомотив (Горна Оряховица) в „железничарско“ дерби от 17 кръг на „Б“ група. Гостите направиха влакче на победата след края на срещата.

Играчите на Иван Редовски реализираха и двата си гола преди почивката. Ивайло Цветанов откри в 30-ата минута на празна врата, а четири минути преди почивката Николай Цветков-Демона удвои аванса на тима си.

Минута преди края на мача Антоний Балъков върна едно попадение за домакините. Той беше точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Мирослав Иванов – Шуменския Деко.

С тази загуба Локомотив (Горна Оряховица) вече изостава на четири точки от лидера Монтана, който спечели гостуването си на Верея. Въпреки успеха си Локомотив (Мездра) остава 11-и, но вече с 19 точки.