Лудогорец победи "Левски" с минималното 1:0 в дербито на 21 кръг на "А" група. След успеха домакините от Разград излязоха начело във временното класиране, като се изравниха с по 44 точки с ЦСКА. Лудогорец обаче е с по-добри показатели в преките двубои. Единственото попадение днес реализира Вандерсон в 61-ата минута. След поражението "Левски" остава на шесто място и все още участието в първата шестица за плейофите е под въпрос. Двубоят не предложи кой знае какво, особено през първото полувреме, когато играчите трепереха да не допуснат грешка, отколкото да атакуват. През втората част съдията Николай Йорданов не намери за нужно да покаже втори жълти картони на Роман Безяк, който удари с лакът Белаид, и Светослав Дяков.

Треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев направи няколко промени в стартовия състав. В защита излязоха Кайсара, Моци, Барт и Браян Ангуло на мястото на Йордан Минев. В средата на терена започнаха Златински и Дяков, по крилата - Михаил Александров и Фабио Ешпиньо. Зад Безяк започна Вандерсон, който смени контузения Марселиньо, останал извън групата.

Стойчо Стоев също направи промени в защитен план, като остави резерва Емил Нину и пусна Аймен Белаид да партнира на Борислав Стойчев. По двата фланга на отбраната започнаха Прохазка и Веселин Минев. В средата на терена стартираха Гаджев и Стефан Велев, а по крилата Либан Абди и Антонио Аниете. В атака започна Домовчийски, а зад него - Мигел Бедоя.

Първото полувреме бе тактическо надлъгване без много голови положения. И двата отбора се застраховаха с наситена средна линия и повече се защитаваха, отколкото атакуваха. В 8-ата минута Бедоя видя, че Владислав Стоянов бе излязъл напред и опита да го изненада от около 30 метра, но стреля в аут. В 12-ата минута последва центриране отляво в наказателното поле на "Левски", но Безяк не успя да засече. В 30-ата минута съдията Николай Йорданов пропусна първа ситуация, като не видя и не санкционира Светослав Дяков, който стъпи лошо върху глезена на Антонио Аниете. Три минути след това Пламен Илиев спаси хубав изстрел от фаул на Ешпиньо. Кайсара също опита удар отдалеч, но в аут, а в 43-ата минута Веселин Минев изчисти пред голлинията след ново центриране в наказателното поле на "сините". През първата част Домовчийски остана изолиран в предни позиции на "Левски", а Абди също не се понрави. Фланговете на Лудогорец бяха една идея по-пасивни.

На полувремето Стойчо Стоев извади контузилия се през първото полувреме Веселин Минев и пусна Емил Нину, който заигра вляво в защита. В 61-ата минута Лудогорец откри резултата. Вратарят Пламен Илиев изпусна топка след балонно центриране и домакините получиха право да изпълнят ъглов удар. След центрирането на Ешпиньо - Вандерсон, засече на предната глава и прати топката във вратата на "сините". Стойчо Стоев реагира веднага и извади Стефан Велев за сметка на втори нападател - Лукаш Гикиевич. И това обаче не помогна кой знае колко на "Левски", който остана все така пасивен до края на двубоя. Либан Абди опита няколко удара отдалеч, но не затрудни вратаря на домакините Владислав Стоянов. В последните минути съдията Николай Йорданов започна да се набива на очи. В 80-ата минута Роман Безяк удари с лакът във въздушен двубой Белаид, но реферът не му показа втори жълт и съответно червен картон. Светослав Дяков също на два пъти си просеше втори жълт картон, но Йорданов реши само да провежда устни разговори без да вади картони.