Владимир Илиев направи страхотно преследване на 12,5 километра , размина се с медал от Световното първенство и остана на шесто място. Това е третото най-добро постижение на български биатлонист на континентален шампионат.

Илиев заемаше трета позиция до последната стрелба и дори имаше възможност да атакува второто място. Българинът обаче направи една грешка при последната стрелба и излезе пети. След това той бе изпреварен норвежката легенда Оле Ейнар Бьорндален. Българинът стартира с осми стартов номер на 40 секунди от тръгналия първи Йоханес Тингнес Бьо от Норвегия.

Германецът Ерик Лесер спечели световната титла в преследването, като не направи нито една грешка в четирите стрелби. Сребърният медал бе спечелен от руснака Антон Шипулин, който изостана със 17 секунди. Тарей Бьо зае третата позиция, а четвърти завърши Михал Шлезингер.

Другите български биатлонисти, участвали в надпреварата, завършиха съответно - Красимир Илиев остана 49-ти, а Иван Златев - 59-ти. Анев направи 5 грешки и остана на 4:22.5 минути от победителя. Златев пък приключи надпреварата със 7 грешки и 7:17.5 минути изоставане.