Берое победи Ямбол с 94:90 след продължение в мач от 20 кръг на мъжката НБЛ. Срещата беше директен спор между двата отбора за шестото място в класирането.

След равностойна първа част, домакините от Стара Загора се оттеглиха с аванс от 9 точки на почивката. Второто полувреме обаче беше за гостите, които заличиха пасива си в последната четвърт и редовното време завърши 87:87. Берое обаче успя да вкара 4 точки повече в продължението.

Крилото Дуейн Джексън вкара 19 точки за успеха, а гардът Майкъл Блек добави 18. Тихомир Желев блесна с 15, въпреки че започна като резерва. Мичъл Картър се отличи с 12 точки. Тайлър Лейзър завърши с 23 точки за Ямбол, а Мартин Дурчев добави 20. Костадин Маршавелски наниза 18, а Стоян Петков – 11.

Берое е на шесто място в класирането с 8 победи и 10 загуби, а в следващия си мач гостува на Балкан. Ямбол е позиция по-назад от старозагорци и с две точки по-малко. Тимът на Юлиян Радионов има 6 успеха и 12 поражения, а в следващия кръг ще играе с „Левски“ в София.