ЦСКА загуби от Берое с 0:1 в мач от 21 кръг на "А" група. Това е историческа първа победа на старозагорци в София срещу "червените" - никога досега Берое не бе побеждавал ЦСКА в столицата. Успехът е първи за "зелените" срещу "армейците" от 25 години, за последно това се бе случило на 18 август 1990 година с 1:0 в Стара Загора. Единственото попадение днес на "Българска армия" реализира Аласан Ндайе в 74-ата минута.

След втората поредна загуба от началото на пролетта ЦСКА остава с 44 точки, но още в неделя може да сдаде лидерството, ако Лудогорец победи "Левски" в дербито на кръга.

Двубоят бе до последно под въпрос заради падналия сняг. Часове преди мача обаче феновете на ЦСКА запретнаха ръце и изчистиха снега от терена, с което спасиха и провеждането на двубоя.

Стойчо Младенов направи няколко промени в титулярния състав. В защита излязоха Венцислав Василев, Тунчев, Оршулич и Тончи Кукоч. В средата на терена до Стивън Сънди се появи едно от новите попълнения през зимата - Марио Бъркляча. Той смени контузения Маркиньос. По крилата действаха Тони Силва и Неманя Милисавлевич, който смени контузения Луис Соарес. Третата промяна без на позицията зад нападателя, където вместо Хуан Фелипе излезе Борис Галчев. На върха на атаката отново бе Аурелиан Жоаким.

През първата част двата тима играха равностойно и стигнаха до няколко удара, но не и до чисти голови положения. ЦСКА атакуваше предимно отляво, където Тончи Кукоч се опитваше да пробива и центрира, но нито веднъж съотборник не успя да засече топката към вратата. Жуниор Мапуку бе основната заплаха за домакините. Нападателят на Берое играеше на ръба на засадата. В 15-ата минута Мапуку опита удар отдясно, но Дивиш изби в корнер. В 30-ата минута Керкар стреля отдалеч, но след рикошет топката излезе в корнер за Берое. Последва прилична атака на ЦСКА, но след неразбирателство между Галчев и Кукоч топката бе далеч от целта. В добавеното време на полувремето Керкар се озова на удобна позиция отляво, влезе в наказателното поле и стреля, но Дивиш изби в ъглов удар. През първото полувреме за ЦСКА изневериха футболистите в офанзивен план - най-вече Жоаким, както и Тони Силва. Галчев се опитваш и бе доста деен, но не бе достатъчен за нещо по-интересно.

На полувремето Стойчо Младенов направи смяна, извади Галчев и пусна Хуан Фелипе. Малко по-късно Жоаким отстъпи мястото си на Стефан Николич. Влизането и на двамата доведе до превес на терена, но не и до чисти голови положения. Имаше едно, но Милисавлевич не успя да стреля добре в 59-ата минута. В 74-ата минута гостите от Берое поведоха с 1:0. След центриране от пряк свободен удар Аласан Ндайе се извиси над всички и с глава прати топката във вратата на Якуб Дивиш. Играчът на Берое се измъкна от опеката на Марин Оршулич. В 84-ата минута съдията Таско Тасков даде дузпа за ЦСКА за нарушение на вратаря Макенджиев срещу Тони Силва в наказателното поле. Зад топката застана Стефан Николич, който стреля вдясно на вратата, но Макенджиев показа рефлекс и изби.