България изравни резултата в двубоя с Латвия на 1:1 победи в сблъсъка от първия кръг на група II на Евро-Африканската зона за Купа "Дейвис". По-рано през деня Александър Лазов загуби първия мач на сингъл. Сега обаче Димитър Кузманов записа победа и съхрани шансовете ни в сблъсъка за Купа „Дейвис" в Юрмала.

Кузманов надделя над Янис Подзуш с 6:4, 3:6, 6:3, 1:6, 12:10, а срещата счупи рекорда за най-дълъг пети сет в турнира за нашия отбор, който до днес беше 20 гейма.

В събота от 14:00 маса е срещата на двойки, в която трябва да играят Илия Кушев и Тихомир Грозданов срещу Артурс Лаздинс и Рудолфс Меднис. Регламентът предвижда да се играе до 3 победи от 5 мача.

При успех България ще играе във втория кръг срещу победителя от двубоя между Люксембург и Мадагаскар. При поражение "трикольорите" ще срещнат загубилия мача в плеойф за оставане в група II.