Носителят на трофея от миналата кампания Наполи извоюва равенство 1:1 при визитата си на Лацио в първи мач от полуфиналните им сблъсъци в турнира за Купата на Италия.

„Орлите” бяха по-настойчиви през първата част на „Олимпико” в Рим и поведоха в 33-ата минута, когато Мирослав Клозе се възползва от извеждащо подаване на Фелипе Андерсон и се разписа за 1:0.

След почивката в 57-ата минута Маноло Габиадини изравни за 1:1 след асистенция на аржентинския национал Гонсало Игуаин. До края на срещата и двата тима имаха своите шансове да стигнат до победата, но вратарят на домакините Бериша и този на гостите Андухар се справиха блестящо и не допуснаха други попадения.

Реваншът на „Сан Паоло” в Неапол е на 8 април, но Наполи вече има известно предимство с гола си на чужд терен.