Носителят на трофея от миналия сезон Байерн победи с лекота у дома втородивизионния Айнтрахт (Брауншвайг) с 2:0 и се класира за 1/4-финалите на турнира за Купата на Германия. Баварците записаха 15-та поредна победа в тази надпревара.

Играчите на Хосеп Гуардиола бяха пълни господари на терена и бе въпрос на време да поведат в резултата. Пропуски последователно направиха Ариен Робен, Рафиня, Франк Рибери и Роберт Левандовски, за да се стигне до продължението на първата част, в което Давид Алаба изпълни перфектно пряк свободен удар и вкара красив гол за 1:0, след като топката рикошира и в горната греда.

След почивката в 57-ата минута интригата тотално бе убита, след като Марио Гьотце навърза цялата защита на „лъвовете” от Брауншвайг и с техничен удар преодоля вратаря Гикиевич за 2:0. До края на мача баварците пропиляха още няколко изгодни положения за гол чрез Ариен Робен, Хуан Бернат и Томас Мюлер.