Локомотив (Москва) се класира за полуфиналите за Купата на Русия. „Железничарите” елиминираха Рубин (Казан) с Благой Георгиев след дузпи с 4:2.  Редовното време завърши 0:0. Фатални за тима от Казан се оказаха пропуските на Карадениз и Ливая. Бразилският вратар Гилерме спаси техните изстрели от "бялата точка". Решителната дузпа за Локото пък вкара новобранецът Петър Шкулетич.

Бившият български национал Георгиев започна като титуляр и остана на терена до края на срещата. Дебют за гостите записа новото уругвайско попълнение Гастон Котуньо.

В друг четвъртфинал от днес Газовик (Оренбург) се наложи над Арсенал (Тула) с 1:0 след продължения като гост. Единственото попадение вкара Игор Коронов в 112-ата минута.

На полуфиналите тимът на Кубан (Краснодар) с Ивелин Попов и Станислав Манолев в състава си ще срещне ЦСКА (Москва) с Георги Миланов. Другата двойка е Газовик – Локомотив (Москва).