Нефтохимик 2010 спечели Купата на България по баскетбол за жени след шестгодишно прекъсване. Тимът на Дечо Коешинов победи Хасково 2012 на финала на турнира в Бургас с 67:59. По този начин отборът на Елена Станкова за втора поредна година загуби битката за трофея, след като преди година отстъпи на Монтана.

Хасково 2012 спечели първата част с 18:17, но следващите две четвъртини от мача бяха за Нефтохимик 2010, който натрупа аванс от 24 точки. Тимът от Хасково отговор със силна заключителна част, която спечели с 20:4, но това се оказа недостатъчно за заличаване на пасива на домакините на финалния турнир за трофея.

Вера Перостийска, който беше определена за най-полезен играч на турнира, завърши с дабъл дабъл на финала – 24 точки и 10 борби. Борислава Христова добави 19 точки и 6 борби. Тя беше наградена с приза за най-борбен състезател. Наградата е на името на Крисимира Гюрова. Анита Тейлане завърши с дабъл дабъл за Хасково 2012 – 15 точки и 10 борби. Ралица Нанева беше най-резултатна за тима на Елена Станкова – 23 точки.