Треньорът на "Ботев" (Враца) Адалберт Зафиров беше изненадан след мача с Добруджа от бавния футбол, демонстриран от двата отбора. В събота врачани паднаха с 0:1 в дебюта на Зафето начело на тима.

"Като цяло съм изненадан от нивото на футбола в „Б” група - бавен, много мудно... Отборът ми игра не това, което може, а при положенията пред нашата врата направо заспиваше. От там дойдоха и проблемите ни. Първите 30 минути не бяхме на ниво, но след това бяхме по-добрият отбор на терена, повече търсихме победата, но... липсата на концентрация в последните 5 минути ни костваше тази неприятна загуба”, заяви Зафиров.

Наставникът на врачани допълни: „Въпреки поражението, момчетата се вложиха максимално, но се вижда къде са проблемите ни. Трябва да продължим да работим и да ги изчистваме. Нищо не е станало, защото мачовете до края са много, а нивата – дълга. Футболът е една игра, в която трябва да имаш и късмет, за да победиш. Срещу Добруджа късметът не беше с нас”, добави треньорът на "Ботев" (Враца).

Спартaк (Варна) - Банско - мачът не се игра
("соколите" не разполагат с необходимия минимум от 4 картотекирани професионални футболисти, гостите очакват да им бъде присъдена служебна победа с 3:0)

"Ботев" (Враца) - Добруджа 0:1
0:1 Радой Божилов (85)

"Ботев" (Гълъбово) - Пирин (Благоевград) 1:1
1:0 Иван Тошев (50), 1:1 Благой Наков (75-дузпа)

Монтана
- Черноморец (Бургас) 2:0
1:0 Сергей Георгиев (23), 2:0 Здравко Лазаров (56)

Септември (Симитли) - Верея (Стара Загора) 2:1
1:0 Методи Костов (10), 1:1 Живко Желев (75-дузпа), 2:1 Анатоли Лулейски (83)

01.03.2015 година (неделя), 14:00 часа
Бургас - "Раковски" - няма да се състои
Съдии: Драган Стойков, Георги Стоянов, Кирил Шумантов, 4-ти съдия Петър Атанасов
Съдийски наблюдател: Борис Борисов