Поредна победа постигна Етър в предсезонната си подготовка. В седмата си контрола „виолетовите” се наложиха с 4:0 над ОФК Павликени. Двата отбора изиграха интересен мач, като съперникът на великотърновци също имаше своите положения, информира sport-vt.com. И четирите гола бяха много красиви – два вкара до почивката Искрен Писаров, а през втората част по един добавиха Иван Петков и Димитър Байдаков.

Tимът на Георги Василев-Гочето поведе още в 1-ата минута. Именникът Тодор Колев изведе отдясно Искрен Писаров, който напредна и под плонжа на вратаря откри – 1:0. Играта бе динамична, с атаки към двете врати, като в следващите минути и двата тима пропуснаха. Георги Колев от гостите се откъсна отдясно, но Венци Димитров излезе навреме и хвана топката, а в ответната атака Тодор Колев можеше да удвои за Етър, като прехвърли вратаря Киров, но топката прехвърли и напречната греда.

Отборът от Павликени в тези минути атакуваше често – в 19-ата Борислав Гецов стреля отдалеч, но Венци Димитров улови. После Димитър Кушев проби отляво и центрира, а топката кацна на напречната греда на Димитров. В 35-ата минута отново Кушев стреля от фаул в долния десне ъгъл на Венци Димитров, който извади в корнер. Вратарят на етърци още на два пъти боксира топката след центрирания пред вратата му.

Междувременно обаче Искрен Писаров вече бе вкарал втория си гол в мача. Хеслера, който игра отдясно (в центъра бяха Тихомир Кънев и Тодор Колев) се понрави с бързината и точността си. В 23-ата минута Писаров бе намерен чудесно от Мартин Николов от левия фланг и с едно докосване прати топката в мрежата за 2:0.

На почивката в атака Иван Петков и Байдаков влязоха на мястото на Кънев и Николаев, а преди това Кямил бе заменен принудително от Боян Хаджииванов. Втората часх започна с дузпа за Павликени. Именникът Тодор Чирпанов направи рейд в наказателното поле и бе задържан, а реферът Стоян Денев отсъди наказателен удар. От бялата точка Димитър Кушев обаче стреля в напречната греда и в аут.

Гостите, които имаха 24 футболисти, направиха ред смени и това повлия на играта им. Етър уверено държеше инициативата и в 58-ата минута Тодор Колев от фаул стреля на педя над напречната греда. Две минути по-късно Иван Петков спря топката пред дъгата на пеналта и с хубав удар я прати в десния ъгъл – 3:0.

В 75-ата Димитър Байдаков бе изведен майсторски от Тодор Колев и вкара с прехвърлящ удар от въздуха красив гол, който предизвиква овациите на цялата публика за крайното 4:0.

Етър: Димитров, Петров, Макенджиев, Трифонов, Николов, Копаранов, Кямил, Николаев, Колев, Кънев, Писаров (Ивайло Петков, Иван Петков, Байдаков, Хаджииванов, Сим. Иванов, Узунов)

Павликени: Киров, Гецов, Додуров, Савов, Цонев, Ил. Илиев, Ст. Иванов, Шипкалиев, Чирпанов, Георги Колев, Кушев (Христанов, Тисовски, С. Стефанов, Кадир, Димитров, Николаев, Стил. Иванов, Чешмеджиев, Шабан, Калчев, Петров, Г. Стефанов).