Литекс победи Лудогорец с минималното 1:0 в мач от 20 кръг на "А" група. Единственото попадение реализира Асприля в 85-ата минута. След успеха Литекс си върна третото място, на което за малко се бе настанил Берое. ЦСКА е лидер с 44 точки, но в неделя гостува на Локомотив София и може да увеличи преднината си пред втория Лудогорец, който остава с 41 точки. Това е втора загуба за разградчани от началото на пролетта, след като отстъпиха и на Берое в първия 1/8-финал за Купата на България, но след това успяха да продължат напред. Литекс и Лудогорец ще играят и на четвъртфинал за Купата на 4 март (сряда).

Дербито в Ловеч бе слабо през първото полувреме и изпълнено с нерви през второто. Съдията Георги Йорданов показа два червени картона - на Козмин Моци през първата част и на Кристиян Малинов в 71-ата минута. Дебют за "оранжевите" от Ловеч направиха новите попълнения Бьорн Маарс и Пауло Регула.

Още по време на загрявката Върджил Мисиджан получи контузия и бе заменен от Вандерсон. В 9-ата минута обаче и Вандерсон трябваше да напусне принудително терена заради травма, която получи след съприкосновение с играч на Литекс. На негово място се появи Даниел Абало. В 23-ата минута бе първият по-опасен удар към една от двете врати. Козмин Моци стреля от воле, но над вратата. Именно Моци бе в центъра на вниманието до края на полувремето. В 34-ата минута той получи първи жълт картон, а след още три и втория, с което бе изгонен. Вторият наказателен картон дойде заради изритана топка след сигнал за спряна игра. На излизане от терена Моци показа средни пръсти на публиката и изрита няколко бутилки. През първата част домакините така и не успяха да сътворят нещо интересно в атака, което се отнасяше и за гостите.

14.JPG

През втората част домакините започнаха да играят малко по-добре и създадоха няколко опасни атаки. Нападенията на Литекс преминаваха предимно отдясно, където Асприля бе доста деен и се справяше със защитата на гостите. В 63-ата минута именно Асприля центрира отдясно в наказателното поле на гостите, но двама негови съотборници се разминаха с топката. В 64-ата минута Красимир Балъков пусна едно от новите попълнения Бьорн Маарс на мястото на Милчо Ангелов. В 71-ата минута съдията Георги Йорданов изравни силите на терена, след като показа втоли жълт и съответно червен картон на Кристиян Малинов. Футболистът на Литекс влезе в краката на Абало на границата на наказателното поле на Лудогорец. В 75-ата минута Пламен Гълъбов за малко да си отбележи автогол, след като изчисти нескопосано топката към собствената си врата. В следващата минута в състава на Литекс се появи и второто ново попълнение - Пауло Регула, който замени Десподов.

В 85-ата минута Данило Асприля вкара за 1:0 и донесе трите точки на "оранжевите". Нападателят получи извеждащ пас в дълбочина, овладя топката с десния крак и с левия я прати във вратата на Владислав Стоянов.