Берое отвя с класическото 3:0 Локомотив (Пловдив) в мач от 20-ия кръг на "А" група. След успеха тимът на Петър Хубчев събра 34 точки и изпревари Локомотив (София) и Литекс. Берое поне временно излезе трети, докато "смърфовете" остават десети с 20 точки.

Победата над Локомотив (Пловдив) дойде след голове на капитана Иво Иванов, Салим Керкар и Самир Аясс. Керкар се открои над всички в мача и изнесе много силен двубой. Той не само вкара, а и асистира на Иво Иванов за първото попадение. Аясс също се отчете с гол и асистенция, докато звездата Жуниор Мапуку така и не успя да накаже Йордан Господинов, въпреки няколкото ситуации, които му се откриха. Гостите от Пловдив трудно намираха пролука към вратата на Берое. Треньорът Христо Колев-Бащата имаше доста главоболия, след като му се наложи да прави три принудителни смени. Още до 33-ата минута заради контузии играта напуснаха защитниците Богомил Дяков и Игнат Дишлиев, а след това травма получи и опитният Ванчо Траянов. Топката почти не достигаше до нападателите Мартин Камбуров и Йоан Ласиман, а при една от редките си атаки "смърфовете" удариха греда - чрез Янко Сандански в 27-ата минута. В този момент Берое вече водеше с 2:0. Първо в 8-ата Салим Керкар центрира от корнер, капитанът Иво Иванов се извиси пред Йордан Господинов и с глава реализира в долния десен ъгъл за 1:0, а в 25-ата и Керкар се разписа. Самир Аясс го изведе по отличен начин в коридор, Керкар демонстрира техника, финтирайки защитник, след което и Господинов, за да вкара в опразнената врата за 2:0.

В 75-ата Керкар бе на косъм от реализиране на страхотен гол. Техничарят отправи същински снаряд към Господинов от около 25 метра и само напречната греда предотврати нов гол в мрежата на "смърфовете". Той обаче падна само секунди след това. В 77-ата минута Самир Аясс направи класическа преднината на домакините. Георги Костадинов проби по левия фланг, комбинира с Керкар, но озовал се между петима, той бе принуден да потърси Елиаш, бразилецът пък подаде по отличен начин към откъсналия се зад отбраната Аясс, който прехвърли Господинов за 3:0.

Логично беройци намалиха темпото и доиграваха срещата. В 88-ата минута пък Георги Вълчев фаулира Мапуку, за което получи втория си жълт картон в мача и остави Локо (Пд) с човек по-малко. Бавното излизане на играча на гостите при положение, че губят в резултата, показа безсилието на "смърфовете", които така и не успяха да се противопоставят на избраниците на Хубчев и логично си тръгнаха победени.

Тежкото поражение идва точно преди реванша с Локомотив (София) от 1/4-финалите за Купата на България. "Смърфовете" гостуват в столицата идната сряда от 14:00 часа, след като спечелиха с 2:1 първата среща на "Лаута".